Kalendár 2022

By Veronika Plesníková
0

Držím v rukách kalendár nášho spoločného novovzniknutého mladého občianskeho združenia OZ Downov syndróm.

Som neskutočne vďačný každému, kto priložil ruku k dielu. Začali sme zo dňa na deň. Bez prostriedkov, ale s veľkou víziou. Reálne pomôcť rodinám! Nie len tým, ktoré už svoje dieťatko majú, ale aj tým, ktoré sú v očakávaní. Chceme im podať pomocnú roku a dať príležitosť skontaktovať sa s nami. S našou komunitou. Komunitou rôznych ľudí, s rôznymi osudmi a rôznymi názormi.

Ďakujem každému, kto sa zapojil a pomohol, kto finančne prispel alebo len zdieľal našu kampaň na Startlabe, zdieľal príspevky nášho OZ Downov syndróm, poslal fotku do kalendára. Bolo to veľmi náročne a stresujúce, veľmi krátky čas na realizáciu, zabezpečenie financií, prípravu a realizáciu kampane, výber tlačiarne, realizáciu a distribúciu.

Pošlime ho do „sveta“

Tento kalendár nie je len obyčajným kalendárom! Má svoje poslanie. Poputuje okrem domácností aj do ambulancií lekárov, ktorí prichádzajú do kontaktu s Downovým syndrómom. Je to prvý krok na našej dlhej ceste ako pozitívne podporiť a motivovať nové rodiny, aby si nechali dieťatko s Downovým syndrómom, nevideli v tom problém a mali radosť z očakávaného dieťatka. Nie menšiu, nie väčšiu radosť. Rovnakú radosť.

Ďakujem každému, kto sa stal tútorom. Som rád, že sa našlo mnoho z nás, ktorí sú ochotní zaniesť kalendár priamo lekárovi. Je to to najlepšie, čo sa nám mohlo podariť. Priama komunikácia s lekárom je veľmi dôležitá. Je to úplne iný „level“, ako keď príde kalendár či list poštou.

Máme ešte čo robiť. Nie všetko sa nám podarilo, nie všetko sme stihli a spravili, ako sme chceli. Je pre nás dôležitá spätná väzba. Vieme, že máme ešte nedostatky v komunikácii s tútormi, prípravy podkladov a podobne. Prosím a budem vďačný za akúkoľvek spätnú väzbu.  

Budujeme toto nové občianske združenie nie pre nás, pár nadšencov, ale pre celú našu komunitu. Budem preto veľmi vďačný za akýkoľvek názor tu pod príspevkom. Či to, čo robíme, robíme dobre a máme v tom pokračovať, kde robíme chyby, čo by sme mali zlepšiť. Pokojne aj ku kalendáru.

Pavol Štugel,  predseda OZ Downov syndróm

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *