Noví rodičia

Pocity, ktoré som mala na začiatku a prvé mesiace, by som prirovnala k topeniu sa. Jednoducho som sa nemohla nadýchnuť. Bála som sa izolácie, vylúčenia zo spoločnosti, nálepky rodiny s hendikepovaným dieťaťom, budúcnosti, bála som sa o vzťah s manželom, rodinou, priateľmi. Mala som obavy, či dokážem svoju dcéru ľúbiť, či ju dokážem vychovať. Druhým pocitom bol tlak. Asi každý rodič dieťaťa s DS vie, že po narodení neexistuje také to šestonedelie ktoré poznajú “bežní rodičia”. Rozbehne sa nekončiaci kolotoč vyšetrení, cvičení, hľadaní informácií a popritom stále máte pocit, že nerobíte dosť.

Cítiš sa takto nejako?

Čo ti ponúkame?

Veľmi ti odporúčame pripojiť sa do našej Facebook skupiny:

Pozri si, čo máš robiť po narodení dieťatka:

Pre ďalší postup si pozri sekciu:

Ponúkame ti možnosť spojiť sa priamo s rodinou, ktorá už svoje dieťa s Downovým syndrómom má. Uteší, poradí, usmerní a odpovie na tvoje otázky. Bude to zrejme iný pohľad, aký ti ponúkli lekári. Preto neváhaj a využi túto príležitosť. Takýto osobný kontakt ti pomôže naštartovať a pohnúť sa smelo vpred. Po celom Slovensku sme vytvorili sieť tútorov – laických poradcov. Ak sa chceš kontakt na niektorého z nich, neváhaj nás kontaktovať.

Chceme tvoju rodinu sprevádzať od chvíle, keď lekár vyslovil podozrenie, že tvoje bábätko má pravdepodobne Downov syndróm. Chceme odpovedať na tvoje otázky. Chceme riešiť tvoje problémy. Chceme ťa zoznámiť s inými rodinami. Chceme, aby bola aj tvoja rodina súčasťou nášho spoločného komunitného života. Chceme ťa viesť cestou rodičovstva podporujúceho inklúziu a plnohodnotný život tvojho dieťaťa. Chceme tu byť pre TEBA.

Prečítaj si odkazy od rodičov, ktorí majú podobnú skúsenosť ako ty. Presne vedia, čo prežívaš a ako sa cítiš… Vedia, že ti hlavou víria otázky, na ktoré zatiaľ nepoznáš odpovede…

Na našom webe nájdeš aj viaceré príbehy z reálneho života. Prečítaj si ich, aby si vedela, že to, čo prežívaš je úplne prirodzené a pochopiteľné…

  • Príbehy