Pre rodičov

„Manuál pre rodičov“

Ponúkame ti sprievodcu jednotlivými etapami života človiečika a človeka s Downovým syndrómom. Nájdeš v ňom tipy, čo treba v danom období robiť – na aké kompenzácie máte nárok, aké terapie odporúčame, akých odborníkov odporúčame navštíviť, čo robiť doma či ako riešiť vzniknuté situácie. Manuál je otvoreným dokumentom, na tvorbe ktorého sa môžeš podieľať aj ty. Ak máš tip, stačí ak nám ho napíšeš do komentára alebo do mailu.

Podpora

Naším členom umožňujeme získavať 2% na vlastné čerpanie bez potreby zakladania si vlastného občianskeho združenia.

Terapie

Milí rodičia, prinášame vám prehľad celého radu terapií, ktoré vášmu dieťatku pomôžu napredovať, pretože presne pre to ich odborníci a špecialisti vyvinuli. S väčšinou odporúčame začať už veľmi skoro, aby ste predišli problémom a nezačali niektoré problémy riešiť, keď už bude neskoro.

Všetko potrebné nájdete v článku Terapie.

Strava a výživa
  • Zásady zdravej stravy
    Naše deti nás učia mnohému. Zdravá strava je jednou z tých vecí. Čím viac si dokážeme osvojiť zásady zdravej stravy, tým menej problémov nás v budúcnosti čaká. Ľudské telo reaguje na úpravu stravy relatívne rýchlo. Preto nikdy nie je neskoro začať.
Vzdelávanie

Plán komunitných stretnutí na rok 2022

Webináre

Pravidelne pripravujeme pre rodiny s Downovým syndrómom webináre na rôzne témy. Webináre sú vždy bezplatne prístupné pre každého, nie len členov OZ.

Zoznam všetkých webinárov nájdeš tu: Webináre