Som v predškolskom veku (mám 3-6 rokov)

By Veronika Plesníková
0

V tomto období dochádza k rozvoju motoriky, reči, myslenia, pamäte, predstavivosti, sebaovládania a schopnosti presadiť sa.

Charakteristická je potreba detského kolektívu. Hlavnou náplňou je hra, ktorá má vplyv na celkový rozvoj osobnosti, rozvíja vnímanie (farby, veľkosť, tvar), pamäť a pozornosť (básničky, riekanky, rozprávky, piesne). Je to  obdobie otázok „prečo?“, v ktorom do popredia vystupuje obrovská fantázia a predstavivosť dieťaťa.

Kompenzácie

Už máme vybavený:

Preukaz ŤZP

Parkovací preukaz

Príspevok na pohonné hmoty

Čo vybavujeme v tomto veku:

Peňažný príspevok na hygienické potreby (plienky)

Príspevok na diétne stravovanie

Predĺžená rodičovská dovolenka

Príspevok na kúpu auta

Materská škola

Chceli by sme vás povzbudiť, aby ste k svojmu dieťatku pristupovali ako k bežnému dieťaťu, a keď príde jeho čas, neváhali a umiestnili ho do materskej školy škôlke. Neuvažujte dlho, nebojte sa verte mu – zvládne to. A vy tiež.

Nie je to len potreba kolektívu, ale vedzte, že práve škôlka vaše dieťa potiahne a posunie tým správnym smerom. Naučí ho sociálnym zručnostiam, novým návykom, samostatnosti, naučí sa nasledovať inštrukcie, škôlka mu pomôže objaviť jeho silné stránky, záujmy a záľuby, nájde si tu kamarátov, rozvinie svoje kognitívne schopnosti i reč, rozšíri si slovnú zásobu, naučí sa lepšie porozumieť a rozvinie sa aj jeho logika, škôlka podporí aj rozvoj jeho motorických zručností a fyzickú koordináciu.

Preto nebuďte na pochybách. Je to dobré riešenie.

Ako umiestniť dieťa v škôlke, si prečítaj TU.

My vám budeme jednoznačne odporúčať bežnú škôlku. Sme skalopevne presvedčení, že to najlepšia voľba pre každé dieťa s Downovým syndrómom. V tomto veku sa deti svojím správaním, pochopením a myslením od seba nelíšia. Aj vaše dieťa zvládne bezproblémové fungovanie v kolektíve bežných detí, čomu môže napomôcť aj asistentka pedagóga (ak ju škôlka má). Okrem toho bežný kolektív je pre vaše dieťa veľmi podnetný a inšpiratívny.

Ako sa pri výbere materskej školy rozhodujú naši rodičia pozri v našom miniprieskume.

Terapie

Ideme do školy

Bez ohľadu na to, pre akú školu sa rozhodneš, prečítaj si, ako postupovať pred nástupom do školy.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *