Naša láska je silnejšia ako Downov syndróm

By Veronika Plesníková
0

Ich príbeh sa začal pred 12 rokmi v hosteli v Barcelone a skončil manželstvom, ktoré uzatvorili v sobotu 3.6.2023. To je príbeh so šťastným koncom talianskeho páru s Downovým syndrómom, Loreny Chiesovej a Simone Sciarriniho.

Ona má 31 rokov a pochádza z Villonga, on mal práve deň uzatvorenia sobáša 38 rokov, preto hovorí:  „svadbou som si dal pekný darček“. Najprv žil v Ríme, ale pred rokmi sa rozhodol presťahovať do provincie Bergamo, aby jej bol nablízku.

Lorena presne pred rokom vo Svetový deň Downovho syndrómu 21.3.2022 napísala na Facebooku: „Ahojte všetci. Priatelia, dnes je svetový deň ľudí s Downovým syndrómom. Láska nepozná rozdiely a pri tejto príležitosti vám oznamujeme, že Simone a ja si v sobotu 3. júna 2023 o 13. hodine splníme náš partnerský sen. Budeme sa brať.“

Láska na prvý pohľad sa zrodila v hosteli Inout v Barcelone, ktorý prevádzkujú mladí ľudia so zdravotným znevýhodnením a kde sa obaja stretli pred 12 rokmi, aby absolvovali trojtýždňovú odbornú stáž organizovanú združeniami, ktoré v tom čase navštevovali. „Hneď ako som ho uvidela, otvoril sa mi nový svet. Je to muž môjho života.“ A Simone odpovedá: „Je svetlom mojich očí, je výnimočná pre srdce, ktoré má“.

Na konci stáže v Španielsku začali obaja zaľúbenci komunikovať cez Skype a potom, posilnení čoraz pevnejším putom, dokázali presvedčiť svojich rodičov, aby mohli cestovať sami vlakom medzi Bergamom a Rímom. Cesty pokračovali dovtedy, až kým spolu nezačali žiť vo Villongu: Lorena dnes pracuje v cukrárni v meste, zatiaľ čo Simone je v domácnosti a spolupracuje ako dobrovoľník pri vedení baru v oratóriu Sant’Alessandro, čo by kameňom dohodil od kostola, kde sa zosobášili.

Títo dvaja sú partnermi v živote, ale aj na tanečnom parkete, kde v priebehu rokov získali množstvo regionálnych a národných ocenení v súťaži Dance Academy Asd. Ich výkony ich priviedli aj k účinkovaniu v populárnej televíznej šou.

Tak veľa šťastia na spoločnej ceste životom.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *