Bábiky s Downovým syndrómom

By Veronika Plesníková
0

Víťazstvo v jednej z kategórií získali bábiky s Downovým syndrómom. Pekný príspevok k mesiacu povedomia o Downovom syndróme.

Spoločnosť Toy Industries of Europe (TIE) ocenila víťazov ceny Play for Change Awards 2021, ktorú udeľuje od roku 2020, aby ocenila inšpiratívne úsilie naprieč celým sektorom s cieľom posilniť postavenie detí, ich budúce zručnosti a udržateľnejšiu budúcnosť.

Na virtuálnom ceremoniáli komisárka EÚ pre rovnosť Helena Dalli zdôraznila dôležitú úlohu odvetvia hračiek pri podpore pozitívnych zmien v živote detí. Irina Reyes, zastupujúca komisárku EÚ pre vzdelávanie a mládež, uviedla, že ceny sú skvelým príkladom toho, čo v praxi znamenajú európske hodnoty – napríklad rovnosť a posilnenie postavenia, trvalo udržateľný rozvoj a právo na vzdelávanie pre všetkých.

V troch kategóriách bolo predložených viac ako 80 vysokokvalitných hračiek a iniciatív.

Víťazmi hry Play for Change 2021 sú:

Kategória posilnenia postavenia – hračky, vďaka ktorým deti skutočne veria v seba tým, že spochybňujú stereotypy a sprístupňujú hru:

  • Zlato: bábiky Miniland s Downovým syndrómom
  • Striebro: Mattel za Barbie proti rasizmu
  • Bronz:  Lego za LegoBraille Bricks

Generálna riaditeľka TIE, Catherine Van Reeth uviedla: „Z takmer 50 percentného nárastu počtu prihlásených v tomto roku je evidentné, že hračkárske spoločnosti sa očividne stále viac angažujú v otázkach posilnenia postavenia, udržateľnosti a budúcich zručností. V odvetví hračiek sa deje toľko fantastickej práce – nemôžeme sa dočkať, čo uvidíme v nasledujúcich rokoch.“

Víťazov cien vybrali tri poroty nezávislých expertov, ktorým predsedal John Baulch: „Ceny poskytujú spoločnostiam skvelú príležitosť predviesť, ako sa vyrovnávajú s výzvami spoločnosti.“

https://digismak.com/the-european-toy-association-rewards-multiethnic-and-down-syndrome-dolls-from-miniland/

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *