IRONMAN II v Dudinciach

By Veronika Plesníková
0

Druhý júnový víkend si naša veľká OZ Downov syndróm rodinka užívala športový pobyt v hoteli Prameň v Dudinciach.

Deti a mládež mali možnosť vyskúšať si tri športové disciplíny – Triatlon:

  • plávanie
  • beh
  • jazdu na bicykli, kolobežke či odrážadle

Prioritou bolo zúčastniť sa daných športov a dobre sa zabaviť. Po skúsenostiach z minulého ročníka sme športovcom nemerali čas. Športovanie tak bolo o to intenzívnejšie. Odpadol tak možno zbytočný stres pre športovcov a hlavne rodičov 🙂 . Pri niektorých disciplínach nás neodradilo ani zhoršené počasie a improvizované bežecké dráhy. Dokonca mnohí mladí športovci, ako je vidieť na obrázkoch, si to ešte viac užili 🙂 . Pri športovaní na verejných priestranstvách sa do niektorých disciplín spontánne zapojili aj okoloidúci a budovali sme tak tú pravú úprimnú inklúziu. Vzdialenosť medzi športoviskami a hotelom sme využili na príjemnú prechádzku.

My rodičia sme mali priestor získať nové známosti, vymeniť si skúsenosti a „vypnúť“ od každodennej rutiny.

Cez deň sme si vychutnávali spoločné chvíle aj pri tvorivých dielničkách, športových stanoviskách a večer sme sa všetci zabavili na diskotéke. Samozrejme počas dňa nechýbala aj výdatná strava a priebežné občerstvenie. Jedno poobedie sme sa porozprávali aj o činnosti nášho občianskeho združenia a nadhodili témy na „večerné dialógy“. Mnohí rodičia sa poznáme zo sociálnych sietí a našej komunitnej skupiny. Avšak osobné stretnutia sú vždy iné a často krát veľmi pozitívne. Zažiť na živo, otvoriť témy, ktoré sa bojíme opýtať to je to čo nás posúva ďalej a motivuje. Veľmi sme sa potešili, že aj na túto akciu prišli nové rodinky, ktoré predtým ešte neboli na žiadnom našom komunitnom stretnutí.

Celý pobyt sa niesol v priateľskej atmosfére plnej podnetných diskusií.

Tento projekt Triatlon II sa uskutočnil vďaka podpore spoločnosti Dell prostredníctvom nadácie PONTIS

Poďakovať sa chceme aj ďalším sponzorom, ktorý nás pravidelne podporujú a podporili aj túto akciu:

Veľké ĎAKUJEM patrí v neposlednom rade všetkým dobrovoľníkom, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pri organizácii športového pobytu už 2. ročníka projektu IRONMAN II (triatlonu).

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *