Splav Šúrsky kanál – Zálesie 21.5.2022

By Veronika Plesníková
0

Keď organizujete splav a prebudíte sa do upršaného ráno, hlavou vám bežia všelijaké myšlienky. Jedno je však jasné 16 kíl mäsa na guláš nepustí. Guláš sa bude variť, aj keby fúriky alebo žaby padali. A možno aj vďaka vašej tvrdohlavosti sa aj počasie umúdri. Múdrejší ustúpi… Dážď ustane, dokonca aj slniečko zasvieti.

Tak, a dobrodružstvo sa môže začať.

Parkovisko v Zálesí sa pomaly zapĺňa. Z áut vystupujú známe tváre, ale aj nové neznáme. Srdečné objatia, rýchle zoznámenie, výmena noviniek, inštrukcií a informácií… a posádka vyráža smerom k ŠTARTU. Na stanovišti ostali iba gulášmajstri, aby pripravili výdatné jedlo.

Asi po dvoch hodinkách sa na obzore objavujú prvé katamarány. Všetkých 14 posádok doplávalo bez akejkoľvek straty a nehody. Plavba bola nenáročná a pohodová. Plavili sme sa na katamaránoch, čo sú dva spojené člny. Sú úplne bezpečné. Netreba sa báť obrátenia. To je takmer nemožné.

Cieľovou stanicou bolo Zálesie pri Gešajovských mlynoch, kde sa uskutočnil piknik vo veľkom štýle. Domáce koláčiky, k tomu sme varili guláš v dvoch kotlinách – bravčový a hovädzo-bravčový, opekali sa špekáčiky, deti sa zabavili na ihrisku a tekutiny sme dopĺňali v miestnom bufete.

Ale predovšetkým sme sa stretli.

Stretli sa starí priatelia, ktorí rozobrali všetko, čo mali na srdci i na jazyku. Stretli sa noví priatelia. Nadväzovali sa nové kontakty. Na pretras sa dostali všelijaké témy. Riešili sa mnohé problémy.

A ako vždy pri podobnej príležitosti sme si uvedomili, aká dôležitá je pre každého z nás komunita ľudí, ktorí veci vnímajú podobne, ktorí hľadajú riešenia podobných situácií a ktorí majú srdce a rozum na tom správnom mieste.

Prihlás sa priamo tu:

Posádka je kompletná. Prihlasovanie je zastavené. Ak a prihlásite, už budete evidovaní ako náhradníci. Na piknikovú časť môžete prísť aj bez prihlásenia.

    Chcem splavovať

    Súhlasím so zasielaním komunikácie na emailovú adresu

    Leave a comment

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *