NEĽUTUJEME, že má Downov syndróm

By Veronika Plesníková
0

Každý status na sociálnych sieťach žije svojím životom. Keď Evka Madarászová zverejnila tento, pribúdali páčiky a komentáre, preto sme sa ho rozhodli dať aj na náš web. Myslíme si, že by mohol motivovať nových rodičov, ktorí hľadajú svoju novú cestu a nevedia, čo ich na nej čaká. Ak sme trafili klinec po hlavičke, neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre Vás.

Párkrát sa nám so Zolim stalo, že niektorí ľudia vyjadrili ľútosť, že máme Tamarku… asi narážali na Downov syndróm. Vždy ma to zaskočí a ja netuším, ako zareagovať. Budem sa opakovať, ale my NEĽUTUJEME, že ju máme. NEĽUTUJEME, že má Downov syndróm. Mňa hnevá, keď musím bojovať so systémom o jej práva, ale to je o inom… Poviem Vám, nič lepšie sa nám nemohlo stať, ako narodenie špeciálneho dieťatka a JA ľutujem všetkých, ktorí prichádzajú o možnosť spoznať (ešte lepšie mať) dieťatko s Downovým syndrómom. Toľko lásky, koľko vie rozdať nielen nám či našim blízkym, ale aj úplne cudzím ľuďom. Toľko empatie, čo v sebe má, ma neustále udivuje, no hreje pri srdci. Neviem spočítať, koľkokrát sme niekoho potešili len tým, že sme boli. Viem, že mi niektorí nerozumiete, ale to nevadí, je to v poriadku. Prajem krásne leto s aspoň polovicou množstva lásky, ako máme my.

Eva Madarászová

Úplne rozumiem. Každý deň mi moja dcéra povie: mama ja ťa ľúbim, ty si taká dobrá, ty sa o mňa staráš. To mi moja staršia dcéra nepovedala a asi ani nepovie. Tá vďačnosť za všetko a ten zlatý ksichtík je na nezaplatenie.

Ľubka

Aj ja vám rozumiem. Preto sme prijali do rodiny a stali sa náhradnými rodičmi chlapčekovi s Downovým syndrómom.

Janka

Presne tak aj mne vadia tie ľútostivé pohľady od ľudí a pritom my sme šťastní, že máme Oliho s Downovým syndrómom… nikdy by sme ho nevymenili.

Marianna

Hezky napsané. Každý má jiný názor na naše děti a přesvědčovat je, jak to my vidíme je ztráta času a slov… mě když někdo řekl, že mám dementa nebo postižené dítě ..odpovím: „A vy by jste se zařadily kam?“ a s úsměvem odcházím.

Bětka

Rozumím, krásně jste to napsala a já tuto lásku prožívám se svojí vnučkou a neměnila bych. Krásné léto. 

Ružena

Mám 53-ročnú sestru s Downovým syndrómom. Toľko lásky som nepocítila od žiadneho človeka.

Irena

Veru hej, aj náš Adrianko je úžasný, ľúbi bez hraníc a bez rozdielu 

Andrea

Rozumiem vám úplne. Hovorím tomu, že ľúbila by som ťa, aj keby si nemal Downov syndróm.

Zuza

Rozumiem veľmi dobre aj my máme dcérku s Downovým syndrómom a je úžasná.

Melany

Aj my máme syna Marka s Downovým syndrómom a je úžasný presne taký, aký je.

Mariana

Stalo se mi, že jsem jela s kočárkem s vnučkou s Downovým syndromem, U stolku seděla rodina a asi desetiletý kluk říká: hele to je nějaký dement. Já se k němu sklonila a s úsměvem mu říkám: ona není dement. Ona je výjimečná. A od té doby to říkám často na takové hloupé otázky a řeči. A kdo to nechápe, nemá cenu ztrácet čas a myšlenky nad takovým člověkem… jen ho politovat.

Anna

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *