Kampaň CoorDown 2022 – LÁSKA POTREBUJE SVOJ PRIESTOR

By Veronika Plesníková
0

Nová kampaň skúma romantiku a súkromie ľudí s Downovým syndrómom

Právo na špeciálny čas pre „nás dvoch“

Môžeme si tu dopriať trochu súkromia?!

Rodinní príslušníci a priatelia majú tendenciu pozorne sledovať a chrániť svojich blízkych s Downovým syndrómom. Hoci je to pochopiteľné a niekedy dokonca potrebné, za určitých okolností sa to môže ukázať ako nepríjemné. Napríklad… ak sa zamilujú.

Talianska nezisková organizácia CoorDown takéto situácie hravou formou ilustruje v spote, kde sa pár s Downovým syndrómom snaží nájsť si čas na romantiku: VO DVOJICI.

Spot, v ktorom účinkujú Kenya Koene a Liam de Waele – sú z Holandska a chodia spolu naozaj – pripomína, že „ľudia s Downovým syndrómom majú právo na nezávislý milostný a intímny život“.

Keďže každý z nás potrebuje súkromie, téma kampane je obzvlášť aktuálna. Všetci z nás máme právo zamilovať sa, právo na intímny život a právo tráviť čas len vo dvojici za zatvorenými dverami

„Tento rok sme si uvedomili, že ešte stále existuje téma, ktorej sme sa nevenovali: sex. Myslíme si, že je načase začať o tom hovoriť.“ To hovoria reprezentanti spoločnosti CoorDown a to isté hovoríme aj my.

Výskum ukázal, že rodiny, sociálni pracovníci, ale aj iní ľudia, aj keď s dobrým úmyslom, môžu predstavovať problém v osobnom živote ľudí s intelektovým znevýhodnením. Je ťažké nájsť rovnováhu medzi ochranárstvom a podporou a želaním, aby ich blízki žili plnohodnotný život. Preto sa o tejto téme treba veľa rozprávať a nájsť primeranú rovnováhu.

Spot ‚Just the Two of Us‘ pieseň a názov kampane presne vystihuje kontrast medzi textom a obrazmi, ktoré rozprávajú presne opačný príbeh. Kontrast medzi tým ako by to malo a realitou.

Pozri si video kampane

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *