Ako vznikol prvý virtuálny influencer s Downovým syndrómom na svete

By Veronika Plesníková
0

Spoločnosť Forsman & Bodenfors uvádza na trh Kami, sebavedomú mladú ženu, ktorá chce prekonávať bariéry v digitálnom priestore.

Spoločnosť Down Syndrome International (DSi) sa spojila so singapurskou pobočkou kreatívnej agentúry Forsman & Bodenfors (F&B) a globálnou agentúrou pre digitálne modelovanie The Diigitals, aby vytvorili prvého virtuálneho influencera s Downovým syndrómom na svete, teda konkrétne influencerku.

Dostala meno Kami a dnes sa oficiálne predstavuje na Instagrame @itskamisworld – ako sebavedomá mladá žena, ktorá chce búrať bariéry v digitálnom priestore. Napriek tomu, že sme spoločnosť, ktorá je čoraz viac inkluzívna, digitálny svet ešte stále plne neprijal rozmanitosť.

Tvorcovia Kami preto videli príležitosť na revolúciu v digitálnom priestore. Vo virtuálnom svete nenájdete ľudí so zdravotným znevýhodnením. Bol čas zmeniť to. „V prípade Kami je to príležitosť jasne povedať, že metaverse by mal byť priestorom pre všetkých. Chceme toto posolstvo dostať ku všetkým čo najskôr.“

Pri tvorbe Kami spoločnosť spolupracovala s komunitou ľudí s Downovým syndrómom, aby Kami bola skutočne autentickým zobrazením skutočných žien s Downovým syndrómom. Ako model slúžila skupina viac ako 100 mladých dobrovoľníčok s Downovým syndrómom zo 16 rôznych krajín, ktoré spolupracovali na vytvorení modelu Kami – pôsobili ako predloha jej tváre, postavy, giest, hlasu a osobnosti, ktoré bude Kami stelesňovať.

Jednou z dobrovoľníčok s Downovým syndrómom je Jaspreet Sekhon zo Singapuru. „Ľudí s Downovým syndrómom na sociálnych sieťach veľmi nevidím. Priala by som si, aby takých, ako sme my, bolo viac,“ povedala Jaspreet. „Keby sme videli viac ľudí s Downovým syndrómom, dodalo by nám to sebavedomie. Ukázať ľuďom, čo dokážeme a potom to môcť ukázať aj na sociálnych sieťach.“

Tvorcovia Kami však radi zdôrazňujú, že nebola vytvorená len pre ľudí s Downovým syndrómom. „Naším zámerom je, aby Kami bola pre všetkých. Zdravotné znevýhodnenie je súčasťou posolstva, ale nie je to celý rámec Kami,“ hovorí Watkins. „Ide o to, že je pre každého.“

Poslanie Kami sa začína sľubom: Vyzýva komunity a značky na svete, aby jej pomohli zmeniť digitálny priestor k lepšiemu a urobili z neho priateľskejšie a inkluzívnejšie miesto.

Kami bude existovať aj v reálnom svete a ukáže sa na rôznych podujatiach ako ambasádorka značky Down Syndrome International (DSi).“

Hoci je Kami prvým virtuálnym influencerom so zdravotným znevýhodnením, ktorý bol uvedený na trh, jej tvorcovia dúfajú, že nastaví trend a otvorí dvere väčšej rozmanitosti a inkluzívnejšiemu digitálnemu svetu.  

Viac informácií nájdete na:

https://www.campaignasia.com/article/how-the-worlds-first-virtual-influencer-with-down-syndrome-was-created/477935

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *