Dorotka

By Veronika Plesníková
0

Moje prvé pocity? „Vďaka“ nešetrnému oznámeniu (doslova!!!) a poučeniu, že dieťa mi umrie do dvadsiatich rokov a mám ho dať do ústavu, som prvé hodiny (komplikovaný pôrod končiaci sekciou) preležala v slzách, bolestiach a sama so svojimi myšlienkami.

Keďže som bola v pooperačnej izbe, nemohli ku mne ani rodinní príslušníci. Pomohlo mi až, keď mi malú priniesli a kontakt s ňou ma posilnil.

Pomohlo by mi v tom rozpoložení, keby mi niekto so skúsenosťou (rodič, zdravotnícky pracovník špecializujúci sa na Downov syndróm) vysvetlil, čo Downov syndróm znamená, čo mám očakávať, ako dieťa vychovávať… skrátka poučiť ma, porozprávať, dať mi aspoň časť informácií, ktoré mám dnes.

A toto je moja 23-ročná Dorota, herečka, modelka, krásna a múdra mladá dáma, ktorá nás učí, ako žiť šťastne.

Dorotka sa tento rok prešla aj po módnom móle a stala sa hviezdou módnej prehliadky. Bez preháňania. Počas árie Sisy Lelkes Sklovskej po móle kráčala v sprievode René Strausza. Keď prišli k schodom, Dorotka v romantickej róbe, mala viditeľný problém s ich zdolávaním. René nelenil a preniesol ju cez ne vo svojej náruči. Za svoje gesto si vyslúžil suverénne najväčší aplauz. Stačí si pozrieť Dorotkin krásny výraz tváre.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *