Pobyt pre malé deti, Piešťany 3. – 5. 6. 2022

By Veronika Plesníková
0

V dňoch 3.-5.6.2022 sa v Piešťanoch zišlo 25 rodín s malými deťmi s Downovým syndrómom do 5 rokov. Okrem vzájomného spoznávania sa a výmeny skúseností v oblasti zdravia a vzdelávania, mal pobyt predovšetkým vzdelávaciu rovinu , ktorá sa uskutočnila pod patronátom Rehabilitačného centra Axis v Piešťanoch, ktoré sa zameriava práve na terapie pre deti s Downovým syndrómom. Vzdelávaniu bola venovaná celá sobota 4.6.2022. Navštívili sme priestory Axis a absolvovali odborné prednášky.

Program 4.6.2022 po odbornej stránke zastrešilo Medzinárodné rehabilitačné centrum v Piešťanoch AXIS. Program sa začínal o 8:30 prehliadkou priestorov centra a pokračovalo odbornou prednáškou z logopédie s pani doktorkou Adelaidou Fábianovou, ktoré prezentovala teoretické poznatky, ale aj praktické ukážky práce s deťmi doma s využitím jednoduchých pomôcok. Vzdelávacie doobedie uzatvorili individuálne konzultácie, ktoré riešili konkrétne problémy jednotlivých detí.

Po poobedňajšom stíšené sa v priestoroch hotela uskutočnila druhá odborná prednáška s neurológom doktorom Boikom, ktorý poukázal na najčastejšie neurologické problémy detí s Downovým syndrómom a uviedol aj škálu možností ich riešenia.

Pobyt naplnil aj spoločenské a komunitné poslanie. Prispel k osobnému spoznávaniu a nadviazaniu priateľstiev rodín z jednej generácie detí. Je to obrovský vklad do budúcnosti, keďže budú spoločne riešiť podobné problémy, ktoré sa objavia a navzájom sa podporovať. Okrem toho sme na pobyte športovali s využitím športového náradia Špeciálnych olympiád Slovensko, rozhýbali sa na rannej rozcvičke, zatancovali na minidiskotéke, absolvovali rodinné fotenie a spoločne navštívili EkoPark.

Pobyt sa uskutočnil za finančnej podpory Nadačného fondu DELL Nadácie Pontis vo výške 2 000 €.

Za podporu a sponzorský dar ďakujeme aj bezkonkurenčným chrumkám, ktoré poznajú celé generácie. Na pobyt nám prispeli dvoma obrovskými škatuľami. Veľká vďaka.

Projekt vzdelávania rodičov detí s Downovým syndrómom je našou dlhodobou aktivitou, ktorú priebežne napĺňame jednotlivými krokmi, či už prostredníctvom vzdelávacích webinárov alebo krátkodobých vzdelávacích pobytov, ako bol realizovaný Pobyt pre malé deti v Piešťanoch 3. – 5. 6. 2022. Pobyt naplnil naše očakávania a podľa ankety, ktorú sme po pobyte urobili medzi rodičmi, splnil aj očakávania rodičov. Domov si odnášali teoretické poznatky z oblasti logopédie a neurológie. Prednáška z logopédie bola vysoko hodnotená pre odbornosť prednášajúcej, ako aj pre zaradenie praktických cvičení zameraných na rozvoj reči, ktoré sú ľahko realizovateľné aj v domácom prostredí. Rodičia ocenili aj atmosféru, program a vzájomnú výmenu skúseností, pričom naplnená bola aj požiadavky umiestniť informácie o možnostiach rehabilitácií a terapií na webovú stránku nášho občianskeho združenia.

V začatej spolupráci s Axisom (prípadne iným centrom) by sme chceli naďalej pokračovať a pripraviť podobný krátkodobý vzdelávací projekt s odbornými prednáškami určený pre rodičov malých detí.

TECHNICKÉ INFORMÁCIE

V spolupráci s Axis Medical Center: Rehabilitačné centrum Piešťany sme pre vás pripravili víkendový pobyt plný vzdelávania, ale aj zábavy pre deti do 5 rokov.

Čo nás čaká?

V piatok príchod, ubytovanie a zoznamka spojená s minidiskotékou.

V sobotu doobeda prednášky v Axis Medical Center, stíšenie, poobede prednášky v Axis Medical Center, po večeri zábavný večer pre vytrvalcov.

V nedeľu spoločná návšteva Ekoparku v Piešťanoch a cesta domov.

Ubytovanie a stravu máme objednanú v hoteli Korekt.

Čo si priniesť?

Dobrú náladu a všetko potrebné na pohodlný pobyt s dieťaťom.

Vďaka grantu Nadácie DELL cez Nadáciu Pontis vo výške 2 000 € každá rodina dostane na pobyt príspevok 100 €. Príspevok je pre členov nášho občianskeho združenia. Ak ešte nie si členom, registruj sa ako člen.

Pobyt je určený pre 25 rodín.

Ako uhradiť pobyt?

Dospelý (od 18 rokov)99 €
Dieťa do 6 rokov22 €
Dieťa 6 – 10 rokov44 €
Dieťa 10 – 18 rokov66 €
Dieťa do 2 rokov bez nároku na lôžko0 €

Cena je za celý pobyt s plnou penziou. V cene nie je miestna daň a vstupné do Ekoparku. Raňajky aj večere sú bufetové stoly, obed je jedno alebo max. dve jedlá tiež formou bufetových stolov.

K cene si prirátame:

Miestnu daň: 1, 50 €/deň (daň sa počíta na prenocovanie, takže spolu 3 €), od miestnej dane by mali byť oslobodení držitelia preukazu ŤZP a ich sprievodca a deti do 18 rokov

Psík 4 €/noc

Zrátame a odčítame si príspevok 100 €.

Vzor Štugelovci

______________

Mama Štugelová …… 99 €

Tato Štugel …….. 99 € + 3 € (miestna daň)

Kiko …….. 22 €

Paulínka ……… 66 €

_______________

Spolu: …………289 €

Príspevok: .. – 100 €

Spolu na úhradu: …… 189 €

Sumu pošleme na číslo účtu: SK9009000000005184206451

Do poznámky dáme: Piešťany a priezvisko

Ak potrebuješ viac informácií, kontaktuj nás na oz@downovsyndróm.org alebo volaj +421 905 564 120 (Veronika Plesníková) alebo využi FB messenger alebo sa pýtaj v skupine Komunita rodín s Downovým syndrómom

Prihlasovať sa môžeš tu:

    Súhlasím so zasielaním komunikácie na emailovú adresu

    Leave a comment

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *