Ako modelka, herečka a influencerka Kennedy Garcia bojuje proti stereotypom o Downovom syndróme

By Veronika Plesníková
0

Žiaľ, žijeme vo svete, kde ľudia často súdia druhých skôr, ako ich spoznajú. Niektorí ľudia veria, že vedia, čoho sú ostatní schopní na základe toho, ako vyzerajú alebo na základe znevýhodnenia, ktoré majú, bez toho, aby si našli čas na to, aby spoznali ich skutočný charakter a dali im šancu.

V tomto svete však modelka, herečka a influencerka Kennedy Garcia zaujíma pevné stanovisko a dokazuje, že dokáže všetko, čo si zaumieni. Kennedy má Downov syndróm, ale je to len jeden aspekt jej osobnosti, ktorý ju nijak nebrzdí.

Je modelkou, ktorá sa podieľa na rade veľkých kampaní, je herečka, tanečníčka a vášnivá verejná  sebaobhajkyňa, ktorá sa snaží o väčšiu informovanosť o Downovom syndróme, rovnako ako aj rakoviny u detí. Je silným hlasom s cieľom zmeniť vnímanie sveta.

Si modelka, herečka a influencerka. Čím sa cítiš byť najviac?

Myslím, že som najmä influencerka, pretože spoznávam toľko nových ľudí a získavam veľa priateľov. Milujem to. Tiež môžem robiť veľa zábavných vecí! Tiež ma baví aj herectvo a modeling, ale je ťažké rozhodnúť sa.

Čo to pre teba znamená byť veľký influencer a ukázať svetu, čo je to naozaj žiť s Downovým syndrómom? Aké mylné predstavy majú podľa teba ľudia o ľuďoch so zdravotným znevýhodnením a prečo ich vlastne majú?

Rada ukazujem svetu, že ľudia s Downovým syndrómom sú ako všetci ostatní. Som naozaj len typický teenager. V mojej izbe je neporiadok, rada dlho spávam a chodím neskoro spať a väčšinu času ma vidíte so slúchadlami, ako počúvam hudbu alebo sledujem TikTok. Myslím si, že ľudia sú prekvapení, keď zistia, že robím to isté, čo oni. Spoznajte niekoho s Downovým syndrómom. Sme celkom fajn!

Čo pre teba znamenalo byť prvou modelkou s Downovým syndrómom, ktorá pracovala pre American Girl?

Bolo to naozaj úžasné! Bola to vlastne moja prvá veľká práca, tak na to nikdy nezabudnem. Vďaka tomu som sa zamilovala do modelingu a herectva! 

Čo je na tvojej práci najťažšie? Čo zas to najúžasnejšie?

Zapamätať si veľa riadkov textu je niekedy ťažké a robiť to znova a znova a znova! Ale keď sa mi to konečne podarí, je to úžasný pocit! Milujem to zistenie, že som tvrdo pracovala a odviedla skvelú prácu!

Je potrebné ešte niečo dodať?

Myslím, že je to tak dobre. Ďakujem, že sledujete moju cestu!

https://www.sweetyhigh.com/read/kennedy-garcia-model-actress-influencer-down-syndrome-111421

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *