KEVIN IANNUCCI

By Veronika Plesníková
0

10. 3. 2023 bude mať premiéru film Champions.

Komédia plnú úsmevných situácií. Bývalý basketbalový tréner z nižšej ligy dostane od súdu príkaz viesť tím hráčov so znevýhodnením intelektom. Čoskoro si uvedomí, že napriek jeho pochybnostiam môže tento tím spoločne dosiahnuť viac, než si kedy dokázal predstaviť.

V hlavných úlohách aj herci s Downovým syndrómom. Jedným z nich je aj Kevin Iannucci. O svojom sne stať sa naozajstným hercom napísal:

Odkedy si pamätám, chcel som byť hercom. Nedokážem presne určiť deň, keď som si uvedomil, že to bude moja cesta, ale pamätám si, ako som ako dieťa sledoval seriály v televízii a v duchu som sa videl ako súčasť hereckého obsadenia. Dokonca som si začal písať vlastné scenáre.

Keď som vyrastal, moji dvaja starší súrodenci Daniel a Drew a ich priatelia často nakrúcali krátke filmy a obsadzovali ma do hlavných úloh, niekedy aj do viacerých postáv naraz. Herectvo mi pripadalo úžasné, pretože mi išlo tak ľahko.

Mama mi hovorila, že bude ťažké dostať sa k herectvu, najmä keď žijem v Raleighu v Severnej Karolíne. To ma mrzelo, ale stále som o tom sníval. Naozaj som nikdy nemal pocit, že by som nemohol byť hercom.

To, že mám Downov syndróm, som tiež nikdy nepovažoval za negatívum. Vždy som mal pocit, že si môžem splniť svoje sny, ak budem tvrdo pracovať, rovnako ako ktokoľvek iný.

Potom som sa pridal k inkluzívnej divadelnej skupine, ktorá spája študentov herectva zo strednej školy s dospelými so zdravotným znevýhodnením, aby sme prostredníctvom improvizácie vytvorili vlastné hry. Vďaka mojej schopnosti ľahko si zapamätať scenáre s mnohými textami som bol obsadený do hlavnej úlohy v mnohých divadelných predstaveniach, ktoré sme vytvorili.

Vstúpiť na javisko bolo ako vstúpiť do krajiny fantázie. Keď sa skončilo záverečné dejstvo a rozsvietili sa svetlá, búrlivý potlesk mi rozbúchal srdce,

Členstvo v tejto skupine mi dodalo sebadôveru, aby som sa mohol zúčastniť konkurzu na ďalšie hry vrátane stredoškolskej hry Smrť si berie prázdniny. Dostal som úlohu hlavného komorníka; bola to úžasná skúsenosť, že som sa mohol stretávať s ostatnými hercami a učiť sa od nich. Aj keď som si javiskové herectvo užíval, zostal som verný svojmu snu hrať v televízii alebo vo filme.

Tento sen sa stal skutočnosťou v roku 2017, keď som sa zúčastnil na konkurze na úlohu v celovečernom filme The Best of Enemies a dostal som túto úlohu. Spolu s rodičmi sme sa vybrali do Atlanty, aby sme natočili moje scény. Ubytovali sme sa v luxusnom hoteli s krytým bazénom, kde výťahy fungovali, len ak ste mali kľúč.

V deň nášho príchodu ma manažér hotela privítal ako hviezdu, keď sa dozvedel, že tam mám hrať vo filme. Usmiali sa a podali mi veľký balík so scenárom a pokynmi, kedy a kde mám byť.

Tento film bol Kevinov „veľkým zlomom“. Odvtedy účinkoval aj v ďalších filmoch.

Na pľac som chodil skoro ráno. Bolo to obrovské parkovisko plné nákladných áut, prívesov a množstva káblov, ktoré viedli všade. Atlanta je v júni horúca ako rozpálená pec. Našťastie pre mňa, keď sme prichádzali k dlhému návesu ťahača s mnohými dverami, na jedných z dverí som uvidel svoje meno. Otvoril som dvere a našiel som malú klimatizovanú miestnosť, kde som sa mohol prezliecť alebo len tak vysedávať. Takto som sa zistil, čo je to hollywoodský „honeywagon.“

Na scénu ma odprevadilo niekoľko asistentov, ktorí sa so mnou celý čas smiali a rozprávali. Všetci poznali moje meno a kričali „ahoj“, keď som vošiel.

Vstúpiť na scénu bolo ako vstúpiť do môjho vysnívaného sveta. Nikdy som nič podobné nevidel. Vzduch bol plný vzrušenia, bolo cítiť, že miestnosť prekypuje energiou. Keď režisér vyzval k tichu, okamžite nastalo ticho. Miestnosť sa premenila na iné miesto a čas; stal som sa svojou postavou. Keď povedal „Strih!“, bol som opäť sám sebou a čakal som, čo od režiséra bude chcieť, aby som hral ďalej.

Keď som skončil s nakrúcaním svojej poslednej scény, všetci herci a štáb zatlieskali a objali sme sa v nádeji, že sa ešte uvidíme. Odchádzal som s vedomím, že som urobil to, o čom som tak dlho sníval.

Táto skúsenosť ma prinútila pokračovať v herectve a nikdy sa neprebudiť zo sna.

Ďalej som účinkoval vo filme Embattled (2020), vo filme Champions (2023) s Woodym Harrelsonom v hlavnej úlohe a v novej dráme Mikea Danielsa. Každé nakrúcanie bolo magickým miestom, kde vznikali filmové kúzla.

Niektoré dni sme pracovali dlho a začínali sme skoro ráno. Zvyknúť si na to, že herec je počas nakrúcania neustále v postave a v každej chvíli je náročné. Je to však výzva, ktorá ma skutočne baví.

Počas týchto projektov sa mi splnil sen pracovať s veľkými hercami, ako sú Sam Rockwell, Taraji P. Henson, Anne Heche, Donald Faison, Darin Mann, Woody Harrelson, Kaitlin Olsen, Ben Rappaport a Alexandra Chando.

Všetci ma veľmi podporovali, cítil som sa v pohode na pľaci aj mimo neho, dávali mi pozitívnu spätnú väzbu a mali sme pocit, že sme odjakživa priatelia. Skutočne si ich všetkých a ich prínos k tomu, aby moja kariéra bola úspešná, veľmi vážim. Rád nadväzujem priateľstvá s hercami a štábom a správam sa k nim tak, ako chcem, aby sa správali ku mne. Sú pre mňa ako normálni ľudia.

Na prácu na filme Šampióni mám veľa pekných spomienok, ale musím povedať, že scéna, v ktorej som prvýkrát objal Woodyho Harrelsona, bude vždy patriť medzi moje najkrajšie spomienky. Moja postava Johnny bol objímač.

Verím, že získaním hlavnej hovorenej úlohy vo filme Šampióni ukážem mnohým ľuďom, vrátane tých s Downovým syndrómom, že niekto s Downovým syndrómom môže pomôcť vytvoriť filmové umenie.

Dúfam, že aj naďalej budem dostávať ďalšie dôležité úlohy a stanem sa pozitívnym príkladom pre všetkých ľudí so znevýhodnením na celom svete. Aby som ich inšpiroval k veľkým snom.

https://www.newsweek.com/kevin-iannucci-champions-woody-harrelson-acting-down-syndrome-1779812

Pozrite si trailer k filmu Champions.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *