Prestížny hudobný časopis THE WIRE po prvýkrát uvádza na obálke umelca s Downovým syndrómom

By Veronika Plesníková
0

Prestížny hudobný časopis THE WIRE po prvýkrát od svojho založenia v roku 1982 uvádza na svojej obálke umelca s Downovým syndrómom: je ním MIGUEL TOMASÍN, líder argentínskej kultovej skupiny REYNOLS, ktorá je hviezdou 459. čísla časopisu.

Miguel Tomásín je vďaka svojej práci v skupine Reynols považovaný za jednu z najvýznamnejších osobností s Downovým syndrómom na celom svete a jeho meno sa spomína vo viacerých knihách o neurovede a neurodiverzite. Miguel sa stal prvým hudobníkom s Downovým syndrómom, ktorý v 90. rokoch minulého storočia pravidelne hrával v argentínskej štátnej televízii. Tomasínova práca bola do značnej miery inšpiratívna a prispela k rozvoju pozitívneho zviditeľňovania a presadzovania perspektív inklúzie ľudí s „poruchami učenia“ v celosvetovom meradle.

Skupina Reynols, ktorú založili Miguel Tomasín, Roberto Conlazo y Alan Courtis, je jednou z argentínskych hudobných skupín s najväčším počtom vydaných albumov po celom svete: jej katalóg obsahuje viac ako 150 nahrávok vo vydavateľstvách z Japonska, Európy, USA, Kanady a Oceánie. Britský časopis

The Wire ju považuje za kultovú kapelu a francúzsky festival Sonic Protest ju vyhlásil za „groupe phare“ (maják) za začlenenie ľudí so zdravotným znevýhodnením.

Tomasín bol prvým hudobníkom s Downovým syndrómom, ktorý denne hral v argentínskej národnej televízii.

Reynols patrí medzi najdlhšie fungujúce inkluzívne kapely vôbec a objavil sa v nespočetných časopisoch, novinách, knihách a dokumentárnych filmoch z celého sveta.

Japonský časopis Studio Voice zaradil ich album Reynols/No Reynols medzi „300 legendárnych albumov“ všetkých čias, britský časopis Fact zaradil ich 10.000 Chickens’ Symphony medzi najlepších „20 argentínskych psychedelických albumov“, zatiaľ čo The Wire zaradil ich box set Minecxio Emanations 1993-2018 do svojej Top50 roku 2019. V roku 2020 newyorské noviny Star Revue uverejnili článok s názvom „Reynols je najdôležitejšia kapela v dejinách rocku“.

https://www.thewire.co.uk/home/

https://www.facebook.com/The.Wire.Magazine/photos/a.10150642515545265/10165975666130265

https://www.instagram.com/p/CcQQoszM8sR/

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *